X
تبلیغات
زولا

رهگـــــــــذر
اگـــر از وبکـــده ما میگــذری نظری کن ، نظری ده ، بعد برو! 

 کنج اتاق می‌خزید و سرتان را زیر پتو می‌کنید؟ شاید هم فنجانی چای؟
راههایی برای رفع خستگی به شما پیشنهاد میشود

1- نفس عمیق کشیدن:
 نفس عمیق و آرام می‌تواند خیلی سریع انرژی شما را افزایش دهد بنابراین تا 4 بشمارید و آرام و عمیق نفس بکشید بعد مجددا استراحت کنید دوباره تا 4 بشمارید و عمیق نفس بکشید بعد تا 6 بشمارید و نفستان را آرام بیرون بدهید. این کار را 4 مرتبه تکرار کنید. این کار سبب آرامش شما و بازگشت انرژی غیرقابل تصوری به شما می‌شود.
2- ورزش کردن:
هنگامی که احساس خستگی می‌کنید ورزش بدون حتم آخرین گزینه‌ای است که شاید به ذهنتان خطور کند این در حالی است که به گفته متخصصان ورزش بهترین راه‌حل برای شارژ مجدد باتری‌هاست. حتی 10 دقیقه پیاده‌روی ساده می‌تواند سبب افزایش جریان خون در تمامی نقاط بدن و بازگشت انرژی به بدن شما باشد
3- نوشیدن آب:
معمولا موقتی افراد خسته‌اند قهوه یا چای می‌نوشند. اما بهترین نوشیدنی آرامش‌بخش و رفع‌کننده خستگی آب است.
کمبود آب می‌تواند مولد احساس خستگی باشد. روزانه حداقل یک میلی‌لیتر بابت هر یک کالری آب بنوشید مثلا اگر روزانه 2 هزار کالری غذا می‌خورید باید حداقل 8 لیوان آب یا 2 هزار میلی‌لیتر آب بنوشید. بعد از آب، نوشیدنی‌هایی نظیر شیر، چای، سوپ و حتی ماست می‌تواند خستگی شما را برطرف کند.
4- صحبت کردن با پزشک:
اگر به اندازه کافی استراحت می‌کنید و با این حال خسته‌اید بهتر است با پزشکتان مشورت کنید. برخی از بیماری‌ها نظیر کم‌خونی یا مشکلات تیروییدی می‌تواند سبب ایجاد احساس خستگی در فرد شوند. یک آزمایش ساده خون می‌تواند این مشکلات را روشن کرده و پزشک با تجویز قرص آهن یا داروهای مربوط به تیرویید خستگی شما را درمان کند.
5- استراحت کنید:
اگر همه روزه مجبورید کار کنید، چند دقیقه‌ای هم به خود استراحت دهید و به کمک مدیتیشن انرژی و آرامش از دست رفته را به بدن بازگردانید. 5 دقیقه در روز را به مدیتیشن اختصاص دهید. روی زمین دراز بکشید، ساق پا و پاها را بالاتر از بدن روی یک صندلی بگذارید و دست‌ها را در دو طرف بدن دراز کنید و سرتان را روی بالش بگذارید. بعد روی اعضای مختلف بدنتان تمرکز کرده و خستگی را از آنها خارج کنید.

ره نوشت1 :میخواستم یک اپ بهتری انتخاب کنم اما به علت اینکه هم خودم وهم بچه هام همه مریض هستیم نمیتونستم .

ره نوشت 2:اخه کسی نیست به من بگه تو که هیچ وقت یاد ندارم سرما خورده باشم حالا چی شدکه برای اولین بار سرما خوردی مگر چیز دیگه ای نبود بخوری؟ یعنی اینقدر گرسنه بودی
[ شنبه 20 فروردین‌ماه سال 1390 ] [ 01:15 ب.ظ ] [ ستوده ]
.: Weblog Themes By themzha :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 83121

< دریافت این کد آهنگ
>